Jak odnowić mieszkanie za grosze?


Remont mieszkania może zrujnować nasz domowy budżet. Na szczęście możemy odnowić mieszkanie za grosze. Wystarczy zastosować kilka prostych sztuczek.

Odnawiamy nasze mieszkanie krok po kroku…

Na początku pozbądźmy się niepotrzebnych przedmiotów. Pozbądźmy się bibelotów, których nie lubimy, a które od lat zbierają kurz. Dzięki temu uzyskamy sporo wolnego miejsca, a nawet pieniędzy… Oczywiście jeśli uda nam się sprzedać niepotrzebne drobiazgi.

Kolejny krok to odnowienie ścian. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie się prezentować zdecydowanie bardziej  świeżo. Nowoczesne farby doskonale kryją, malowanie nimi jest naprawdę bardzo proste. Dlatego nie musimy zatrudniać fachowca do odnawiania ścian. Bez problemu poradzimy sobie z tym zadaniem we własnym zakresie. Możemy też zdecydować się na tapety. Te nowoczesne są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Dlatego każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Najbardziej wymagające osoby mogą zdecydować się na tapety z własnym wzorem. Jeżeli zdecydujemy się a takie rozwiązanie to możemy mieć całkowitą pewność, że nasze mieszkanie będzie się prezentować naprawdę wyjątkowo.

Moc dodatków!

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na generalny remont, postawmy na ciekawe dodatki. Jeżeli lubimy intensywne kolory, to wybór dywanu w kolorze turkusowym  będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Warto dokupić inne elementy dekoracyjne w tym kolorze. Możemy zdecydować się na przykład na zasłony, poduszki na kanapę czy narzutę na łózko. Dzięki temu uzyskamy spójną całość.

zdjęcie turkusowego dywanu; źródło: sklep Dywanowy24.pl

Turkusowy to niezwykle energetyczna i intensywna barwa. Najlepiej prezentuje się na tle neutralnych kolorów, takich, jak biel czy odcienie szarości. Warto też ograniczyć ilość ozdób i bibelotów. Ich nadmiar może powodować wrażenie chaosu w odnowionym mieszkaniu.

Wielkie poszukiwania

Warto też odwiedzić piwnice i strychy w domach naszych rodziców i dziadków. Możemy tam znaleźć prawdziwe perełki. Zwłaszcza, że w ostatnich latach klasyczne wzornictwo z lat 50 czy 60 wraca do łask…