Pokoik dla dziewczynki


Urządzenie pokoju dla dziewczynki to dość spore wyzwanie dla rodziców. Każda bowiem dziewczynka ma ulubione rzeczy, kolory i wzory, którymi chętnie się otacza. Pokoik, w którym dziecko spędza wiele czasu powinien idealnie odzwierciedlać jego upodobania, dlatego też podpowiadamy, co koniecznie musi się w nim znaleźć. 

Dywanik 

Jak wybrać dywan dla dziewczynki? Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mnóstwo czasu spędzają na podłodze. To tu się bawią, jedzą, czytają książeczki z rodzicami oraz poznają świat, Dlatego też, to miejsce powinno być idealnie i doskonale odzwierciedlać dziecka charakter. Producenci takiego asortymentu prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych wzorów i kształtów dywaników, które idealnie nadają się do pokoi dziecięcych. Na co powinni zwrócić uwagę rodzice? 

Naturalne materiały 

Dywan dla dziewczynki powinien wykonany być z jak najbardziej naturalnych i delikatnych materiałów, które nie uczulają i nie zbierają w sobie kurzu. Nowoczesny, przytulny, kolorowy – zdecydowanie podbije serca naszych dzieci. Najczęściej rodzice stawiają na dywany okrągłe lub prostokątne, które znajdują się w centralnej części podłogi. Można także kupić dywan w kształcie chmurki, kwiatka, motylka, a nawet misia. Wszystko zależy od upodobań naszej pociechy. 

Kolory 

W dziewczęcych pokoikach do niedawna królowały dywany różowe i fioletowe. Obecnie, wielu rodziców coraz częściej stawia na jasne kolory, które są bardzo eleganckie i stylowe. Beż, szarość, kolory piaskowe, zieleń, błękit oraz pomarańczowy równie idealnie wkomponują się w dziecięcy pokój i dodadzą świeżości i oryginalności. Taki dywan może być opatrzony ciekawymi wzorami – wszelkie motylki, kwiatki, serduszka, gwiazdki są oczywiście jak najbardziej mile widziane.

Gdzie kupić taki dywan?

Najlepiej wybierać sklepy sprawdzonych producentów. Można taki dywan kupić stacjonarnie lub przez internet w miejscach jak sklepsindbad. Warto jednak przed zakupem dokładnie zapoznać się z jego składem, wymiarami oraz sposobem jego pielęgnacji. Im lepszy jakościowo dywan, tym dłużej posłuży nam w pokoju dziecięcym.