Ważny element wyprawki dla maluszka – pościel do wnętrza łóżeczka


Pościel do łóżeczka – https://satyna24.pl/c/posciel-do-lozeczka/ jest jednym z istotnych elementów niemowlęcej wyprawki. Ma zapewnić mu wygodny i bezpieczny sen. Będzie również ważną ozdobą całego łóżeczka i dziecięcego kącika. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pościel powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, starannie wykończona, w odpowiednim rozmiarze i z dobrym wkładem pościelowym. To wszystko razem zapewni naszemu dziecku zdrowy i spokojny sen.  

Jakość, komfort i wygoda naszego malucha

Jest kilka różnych wypełnień do dziecięcych poduszek i kołderek. Puch, pierze lub wełna. Dzięki nim kołderki są lekkie i ciepłe, ale mogą uczulać. Maluchy skłonne do alergii nie powinny mieć w swojej pościeli takiego wypełnienia. Dla nich najlepszy będzie wkład syntetyczny. Nie jest alergiczny, a dziecięca kołderka też będzie lekka i nie będzie się odkształcać. 

Ważnym elementem komfortowego snu maluszka jest lekko twardy materac oraz prześcieradło z gumką, z podkładem higienicznym. Najważniejszy jednak jest materiał, z którego wykonane są poszewki na poduszkę i kołderkę. 100% bawełna jest naturalna i oddychająca. Dziecku jest wygodnie, bo pościel jest miękka i delikatna oraz zdrowa dla jego skóry, bo nie powoduje uczuleń.

Elementy dziecięcej pościeli

Ilość elementów wchodząca w skład pościeli do łóżeczka jest różna. Poza standardową wersją z poszewką na kołdrę i poduszkę, często spotyka się pościel trzyelementową lub nawet dziesięcioelementową. Do poszewek w pierwszej wersji dodaje się osłonkę na łóżeczko. W kolejnej wersji znajduje się wypełnienie poduszki i kołdry, osłonka na szczebelki, prześcieradło, rożek, śliniaczek, ozdobna falbanka oraz przybornik na łóżeczko, służący do przechowania niemowlęcych akcesoriów. 

Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, powinniśmy mieć dwa komplety dziecięcej pościeli. W momencie zabrudzenia, a takie się zdarzają, trzeba mieć coś na zmianę.

Należy również zwracać uwagę na staranne wykończenie pościeli dla malucha. Nie może mieć ona grubych szwów ani guzików. Bezpieczne zapięcie będzie na zakładkę, rzepy lub suwak, osłonięty materiałem. Dostępna jest na rynku pościel z wypełnieniem. Wkład jest wtedy wszywany, nie ma żadnych zapięć, a całość można wyprać i wyprasować. 

Śliczne kolory i radosne wzory dziecięcych pościeli

Pościel do łóżeczka dostępna jest w różnych wymiarach, w zależności od wieku dziecka. Dla najmłodszych to rozmiar 75×100 cm, a dla starszych to 90×120 cm i 100×135 cm.

Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru i materiału warto skupić uwagę na kolorystyce i wzorach pościeli, które będą zgodne z naszymi upodobaniami. Pościel dla chłopczyka może mieć niebieską, szarą, zieloną czy żółtą kolorystykę. Dla dziewczynki można wybrać coś w różach, czerwieni, szarości lub bielach. Kolorystyka jest raczej stonowana i bardzo przyjemna. Efektownie i ślicznie wyglądają dodatki w postaci falbanek i radosnych wzorów na poszewkach, osłonkach na szczebelki i nawet prześcieradłach. Częste są motywy roślinne, geometryczne, postaci z bajek czy małych, zabawnych zwierzątek.