Jak wybrać żółty dywan, który będzie modny i funkcjonalny?


Nowoczesne dywany są chętnie wybierane przez osoby urządzające wnętrza. Takie akcesoria doskonale sprawdzają się w salonach, sypialniach i jadalniach. Niewielkie dywaniki są również chętnie umieszczane w łazienkach. Wśród wyjątkowo modnych rozwiązań pojawiają się dywany w oryginalnych kolorach, takich jak żółty. Jak wybrać akcesorium o takiej barwie, które okaże się zarówno estetycznym jak i funkcjonalnym rozwiązaniem?

Dywan a kolorystyka pomieszczenia

Dopasowanie barwy dodatków do kolorów ścian i mebli wydaje się wyjątkowo istotne w przypadku salonów. To pomieszczenia, do których zaprasza się gości. Często stanowią więc wizytówkę mieszkania. Warto pamiętać o tym, że spójność aranżacji w każdym wnętrzu będzie miała wpływ na samopoczucie przebywających w nim osób. Kompozycja barwna powinna być więc dobrze przemyślana we wszystkich pomieszczeniach. Kolor żółty komponuje się z bielą, szarościami, czernią, błękitem i zielenią. Niektórzy stawiają również na intensywne połączenia, takie jak żółć i fiolet. W tych przypadkach należy być jednak szczególnie ostrożnym, ponieważ kolory mogą łatwo zdominować przestrzeń.

We wnętrzach, w których dominując ciemne barwy, zaleca się umieszczać jasne dywany. Dodatek w pastelowym odcieniu dobrze skomponuje się z brązową lub szarą podłogą. Istotną wskazówką jest fakt, że jasny dywan będzie doskonałym wyborem do pokoju o małej powierzchni lub takiego, do którego wpada niewiele światła. Tego typu dodatek nie tylko rozjaśni pomieszczenie, ale również powiększy je optycznie. Osoby urządzające wnętrze w jasnych barwach mogą za to zdecydować się na ciemny lub nasycony dodatek. W stonowanych aranżacjach z białymi meblami warto umieścić dywan w kolorze musztardowym. Pragnąc nadać pomieszczeniu bardziej energetycznego charakteru, zaleca się wybierać modele o intensywnych, radosnych kolorach.

W jakim stylu wnętrzarskim sprawdzi się żółty dywan?

Nowoczesny żółty dywan to doskonały wybór do pomieszczenia w stylu skandynawskim. Biele, stonowane szarości i kremowe odcienie świetnie skomponują się z bardziej żywym, cytrynowym dodatkiem. Możliwe jest zarówno przełamanie stłumionego charakteru aranżacji intensywnym kolorem, jak i podkreślenie go za pomocą pastelowego lub musztardowego odcienia. W takich pomieszczeniach warto decydować się na egzemplarze wykonane z naturalnych surowców. Może to być wełna, bawełna lub włókna agawy sizalowej. Takie elementy będą też doskonałym dopełnieniem aranżacji boho. Pastelowy żółty dywan skomponuje się z barwami ziemi. Bardziej nasycony odcień warto umieścić w białym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem może być tutaj egzemplarz z etnicznym designem.

Dodatek w żółtym kolorze to również doskonały wybór do wnętrz nowoczesnych i urządzonych w stylu retro. W pierwszej sytuacji warto zdecydować się na modele z geometrycznym motywem. W pomieszczeniach vintage, akcesorium o intensywnej barwie doskonale zrównoważy stonowane tło.

Jaki dywan wybrać?

Odpowiedni dywan powinien być również praktyczny. Osobom zmagającym się z alergiami zaleca się kupowanie modeli płasko tkanych. To również korzystne rozwiązanie do domów, w których nosi się obuwie i dla właścicieli zwierząt. Poszukując wyjątkowo grubego i miękkiego gadżetu, warto zakupić dywan shaggy. Odpowiednio dobrane akcesorium będzie nie tylko modnym, ale również funkcjonalnym gadżetem.