Przyjemność dla stóp – dywan shaggy


Po ciężkim, długim dniu nic nie cieszy tak, jak relaks w domowym zaciszu. Nastrojowa lampa, wygodna kanapa, ciekawy film i ciepło puszystego dywanu ukoją troski, a napięcie zniknie, zastąpione przez spokój i odpoczynek. Taka idylla nie uda się bez odpowiedniego wyposażenia mieszkania i tak jak kanapa i lampa zazwyczaj są na wyposażeniu każdego domu, tak dywan nie zawsze. 

Żaden z dywanów nie dodaje uroku i ciepła domowego tak, jak shaggy. To rodzaj dywanu o długim runie, który jest miękki i gęsty, cieszący stopy miłym i przyjemnym, delikatnym puchem. To niemalże niezbędnik przy tworzeniu domowego zakątka ponieważ nikt nie chce przerywać błogiego relaksu zimną podłogą lub szorstką wykładziną. Shaggy dzięki swojej gęstości utrzymuje ciepło, dlatego jest idealnym wyborem nie tylko do salonu, ale również do sypialni. Po przebudzenie stopy spotkają się z miłym w odczuciu materiałem, przez co dzień będzie lepszy, a pobudka nie tak ciężka jak do tej pory.

Tego typu dywanów na rynku nie brakuje, wobec tego jak wybrać dywan shaggy, który będzie idealny? To zależy głównie od tego, gdzie chcemy, by się znajdował. We wspomnianej sypialni świetnie poradzi sobie dywan z naturalnej wełny o jak największej gęstości i miękkości włosia, przez co poranne i wieczorne doznania będą jeszcze przyjemniejsze. Jeśli dywan ma znaleźć się w salonie to warto rozważyć głównie jego kolor. Biały, choć elegancki, z racji swojej budowy ma tendencję do szybkiego szarzenia i brudzenia się. Osoby stroniące od ciągłych porządków mogą odczuwać wobec tego lekki dyskomfort.

Wspomnianą gęstość dywanu sprawdza się poprzez weryfikacje ilości włosów na metr kwadratowy. Parametr ten waha się z reguły w granicach 150 – 500 tys. Przy czym im wyższa jest ta liczba, tym lepszy dywan mamy przed sobą.

Jeśli chodzi o styl to shaggy najlepiej sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. z jasnymi meblami. Może on podkreślać te barwy, bądź przełamać je jaskrawym, rzucającym się w oczy wzorem.

Wybierając produkt warto też zwrócić uwagę na etykiety, które pokażą czy dywan jest odporny na plamy i przebarwienia oraz czy był zabezpieczony przed molami. Dodatkowo mając dwa dywany z tego samego materiału i o tych samych rozmiarach dobrze jest porównać ich wagę. Im dywan jest cięższy tym  jest on gęstszy i lepszej jakości.