Przytulny dywan 300 na 400


Klienci zastanawiają się nieraz: jak wybrać dywan 300×400?

Dywanów nie kupujemy każdego dnia, więc odpowiedź na to pytanie ma sens.

Przy bogatym asortymencie warto posegregować naszą wiedzę o dywanach. Coraz częściej kupujący poszukują wyrobów z surowców naturalnych, lub chociażby mających spory procent surowca naturalnego.

W naszym klimacie, w którym zimy mamy dość chłodne, sprawdza się wełna. Już samo to, że daje ona uczucie ciepła, przemawia za tym rodzajem surowca. Sama świadomość, że jest to surowiec naturalny daje niektórym osobom poczucie komfortu.

Wiemy, że wełna, jeśli nie  ma domieszek stanowi smakowity kąsek dla moli. Kupując dywan wełniany, nie możemy go trzymać w pomieszczeniu zamkniętym i rzadko używanym, z tego względu, by nie zaatakowały go te szkodniki. 

Najczęściej stosuje się różnego rodzaju domieszki do wełny. Przeważnie są to dodatki syntetyczne, które ułatwiają korzystanie z tychże dywanów. Konserwacja i czyszczenie ich, nie jest wówczas takie skomplikowane, jak w przypadku produktu z samej wełny. Poza tym część osób z przyczyn alergicznych nie może korzystać z tego rodzaju naturalnego surowca, ale to naprawdę znikomy procent klientów.

Przy obecnych możliwościach i technologiach produkcyjnych bardzo dobrze zdają egzamin surowce sztuczne i syntetyczne. Z powodzeniem mogą zastępować te naturalne. Jeśli chodzi o praktyczną stronę są bez zarzutu. Utrzymywanie ich w czystości, jest mniej pracochłonne i zarazem mniej kosztowne.

O tym jaki wzór warto wybrać trudno powiedzieć. Zależy to od wielu czynników. Na pewno sprawa numer jeden – to rzecz gustu. Dekoratorzy wnętrz zwracają uwagę na to, jaką rolę będzie pełnić pomieszczenie z tym dywanem. Drobny wzór nie rzuca się w oczy tak jak wzór z większymi motywami. W salonie, gdzie zazwyczaj wszyscy przebywamy przez cały dzień, może taki drobniejszy wzór wpływać na nastrój spokoju i relaksu. Wzory bardziej wyraźne i większe na dywanie skupiają swą uwagę na sobie.   

To samo dotyczy kolorystyki. Może ona być delikatna, wręcz nawiązująca do kolorów wziętych z przyrody. Kolor ziemi, czyli brąz, beż, szary i ich odcienie. Niektórzy lubią nawet dodatek koloru czarnego we wzorach. Dywany mogą kolorami nawiązywać do roślin i w tym przypadku dominować będzie zieleń. Amatorzy koloru niebieskiego, też wybiorą kolor z otaczającej nas natury, bo to kolor nieba.

O tym jaki dywan wybrać często decyduje fakt, jak często trzeba będzie go czyścić. Wiadomo, że inaczej jest przy małych, temperamentnych dzieciach, rozlewających soki lub przyklejających plastelinę do dywanu. Zupełnie inaczej patrzymy na utrzymanie go w czystości, gdy chodzi tylko o usunięcie z niego od czasu do czasu kurzu. Jednolity, ciemniejszy kolor jest elegancki, niektórzy używają określenia, kolor królewski. Minusem w tym całym pięknie jest to, że widać na nich każdy pyłek.

Tak więc chcąc podjąć mądrą decyzję przy kupnie dywanu 300×400, powyższe spostrzeżenia mogą się przydać. Dywan to znaczący element wyposażenia naszego mieszkania, nadający mu wyjątkowy charakter.